Pełnia codzienności pośród przydomowej, własnej zieleni w ogrodzie.

Posiadanie domu z dodatkową przestrzenią ogrodu stanowi cel nieprzebranych mas ludzi. To spełnienie idealnego marzenia o niezależności, ucieczki gdzieś daleko od miejskiego hałasu i tempa życia.
Choć nieruchomości w naszym kraju nadal są dość drogie, ceny jednorodzinnych domów od mniej więcej dwóch lat nie muszą przyprawiać już o podwyższenie stresu i frustracji. Komfortowy dom na prowincji, oczywiście z ogrodem, można kupić za równowartość stosunkowo niedużego mieszkania w mieście. Planując zakup nieruchomości, jest więc masa opcji, które trzeba rozważyć.
Jednakże bliżej zerkając poczynania niektórych posiadaczy takich domów, można ulec takiemu wrażeniu, że nie w pełnym stopniu potrafią oni docenić różne walory ogrodów przydomowych. W niektórych wypadkach imponujące działki zamieniają się w pełne betonu parkingi, jeszcze dodatkowo wyraźnie szpecone małą architekturą mizernej jakości prosto z marketów z produktami budowlanymi. Wprawdzie profesjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni tego typu powinni się zajmować projektanci ogrodów, jednak każdy może pomyśleć o tym w ten sposób, że nie warto za wszelką cenę tworzyć z ogrodu terenu w klimacie industrialnym. W przemyślany sposób dobrane drzewa i krzewy w ogrodzie mogą spełniać tak samo funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Przykładowo, szpaler różnych drzewek lub krzewów wzdłuż płotu doskonale izoluje ogród przed hałasem, co może być w szczególności cenne, gdy działka jest zlokalizowana przy intensywnie uczęszczanej drodze. Wcale niekoniecznie należy spełniać w każdym calu postulat powrotu do natury, ale nie powinniśmy również zapomnieć o dobroczynnym wpływie roślin na nasze życie. Niewielkim nakładem własnych sił oraz środków możemy zatroszczyć się o to, aby ogród nie odgrywał wyłącznie roli parkingu czy miejsca dedykowanego do aktywności przy grillu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>